reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > PIT > Rozliczenia osób fizycznych > Złożenie zeznania > Trwa akcja informacyjna „Szybki PIT”

Trwa akcja informacyjna „Szybki PIT”

Celem ogólnopolskiej akcji „Szybki PIT” jest pomoc w szybkim i korzystnym rozliczeniu rocznego PIT przez Internet. Przez stronę szybkipit.pl można skontaktować się z Krajową Informacją Podatkową oraz samodzielnie krok po kroku rozliczyć dochody w systemie e-Deklaracje. Fiskus w ramach akcji zaprasza również do urzędów skarbowych oraz galerii handlowych.

To już szósta edycja „Szybkiego PIT-a”. W trakcie pierwszej edycji, która odbyła się w 2009 r., swoje roczne zeznanie podatkowe złożyło internetowo poprzez system e-Deklaracje 320 tys. osób. W 2014 r. rozliczających się przez internet było już ponad 5 milionów. Złożenie rocznego PIT przez internet oznacza oszczędność czasu i mniejszą liczbę formalności, daje gwarancję bezpieczeństwa przy przesyle danych, a poza tym daje także szansę na szybszy zwrot nadpłaty podatku.

 Ulgi na dzieci w rozliczeniu rocznym PIT za 2014 r.

Wszystkie informacje w jednym miejscu

 

Strona szybkipit.pl jest przede wszystkim bankiem informacji niezbędnych do wypełniania rocznego zeznania podatkowego. Są tam formularze deklaracji, broszury dotyczące m.in. rozliczenia ulgi na dzieci, wspólnego rozliczenia z małżonkiem, ulgi rehabilitacyjnej czy ulgi dla krwiodawców, aktualne limity odliczeń oraz kalkulator szacujący podatek dochodowy. Jeśli podatnikowi coś wydaje się niejasne, poprzez specjalną aplikację może on zadać bezpośrednie pytanie ekspertom z Krajowej Informacji Podatkowej czy przejrzeć pytania zadane już przez innych. Wreszcie, za pośrednictwem strony podatnik może wysłać do swojego urzędu skarbowego elektronicznie wypełnione zeznanie roczne dzięki aplikacji e-Deklaracje Deskop. W zakładce „PIT ON-LINE” znajduje się szczegółowa instrukcja objaśniająca krok po kroku, jak wysłać „PIT-a” przez Internet.

Polecamy produkt: PITY 2015 z płytą CD

Pracujące soboty urzędników

 

W ramach akcji „Szybki PIT" będzie można skorzystać z pomocy pracowników urzędów skarbowych przy wypełnianiu i składaniu zeznania rocznego. W najbliższy weekend (13-15 marca) w godzinach 12-18 będzie można rozliczyć się z dochodów z 2014 r. internetowo w galeriach handlowych w największych miastach Polski. Eksperci fiskusa będą czekać na specjalnie wyznaczonych stanowiskach. Wystarczy zabrać ze sobą wszystkie druki PIT-11, dokumenty potwierdzające poniesienie wydatków, które chcemy odliczyć w zeznaniu oraz zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2013 r.) potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje. Lista wszystkich galerii handlowych, w których będzie można skorzystać z pomocy pracowników fiskusa, znajduje się na stronie szybkipit.pl w zakładce „Aktualności”.

 Ulga internetowa w rozliczeniu rocznym PIT za 2014 r.

„Pitobus” na Mazurach

 

Niektóre urzędy skarbowe poza dniem otwartym czy dyżurem w galeriach handlowym organizują dodatkową pomoc dla swoich podatników w złożeniu rocznego „PIT-a”. Przykładem jest Urząd Skarbowy w Giżycku, który po raz kolejny rusza z cieszącą się dużą popularnością akcją „Pitobusem po mazurskich gminach”. Eksperci ze skarbówki odwiedzą kilka miejscowości na terenie powiatu giżyckiego. W dniach 3-12 marca pojawią się w Urzędach Gminy Kruklanki, Wydminy, Miłki oraz w Urzędzie Miasta i Gminy Ryn.

 

Katarzyna Miazek, Katarzyna Więsik

Zapraszamy na forum o podatku PIT

reklama

Źródło:

Tax Care
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama
reklama

PIT 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Wierzchowiec

Młodszy Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama