reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > PIT > Rozliczenia osób fizycznych > Złożenie zeznania > Ministerstwo Finansów pomaga w rozliczeniu PIT

Ministerstwo Finansów pomaga w rozliczeniu PIT

Jeżeli podatnik ma wątpliwości przy rozliczaniu PIT za rok 2014 może skorzystać z pomocy Ministerstwa Finansów. W tym celu należy wejść na specjalnie przygotowaną stronę internetową szybkipit.pl, gdzie można skorzystać z aplikacji pytaniowej i zapytać ekspertów z Krajowej Informacji Podatkowej o konkretny problem z zakresu rozliczeń rocznych PIT.


Strona internetowa MF do rozliczeń PIT


Każdy podatnik, który wypełniając PIT, chce uzyskać istotne dla niego informacje dotyczące rozliczeń, ma problemy czy wątpliwości, może je rozwiać z pomocą materiałów zawartych na stronie internetowej www.szybkipit.pl.

Znajdują się tam między innymi wszystkie potrzebne formularze i broszury oraz kalkulatory podatkowe. Za jej pośrednictwem można też wysłać do swojego urzędu skarbowego roczne zeznania podatkowe przez aplikację e-Deklaracje Desktop.

A co najważniejsze strona szybkipit.pl ułatwia kontakt z ekspertami podatkowymi z Krajowej Informacji Podatkowej, którym można zadać bezpośrednio pytanie przez aplikację pytaniową.

Ulga na dziecko – nowe zasady

Każdy internauta może też swobodnie przeglądać wszystkie zadane pytania poprzez aplikację, np. po kategoriach tematycznych, za pomocą tagów lub najciekawszych czy najczęściej zadawanych pytań.

Zadanie pytania przez użytkownika wymaga jedynie podania jego adresu e-mail, na który otrzyma on ID pytania, powalające później odnaleźć dane pytanie w aplikacji.


Akcja informacyjna „Szybki PIT"


Ogólnopolska akcja resortu finansów "Szybki PIT" dotycząca składania rocznych zeznań podatkowych ruszyła po raz szósty.

Głównym celem Akcji jest uświadomienie podatnikom tego, jakie korzyści płyną z terminowego i szybkiego składania deklaracji podatkowych oraz rozpowszechnienie informacji o możliwości składania deklaracji podatkowych drogą elektroniczną.

Do tego celu Ministerstwo Finansów przygotowało szereg ułatwień. Wspólnie z partnerami medialnymi będzie informować, pomagać, uczyć i edukować. Lokalnie kampania promowana jest przez rzeczników izb skarbowych, którzy z roku na rok organizują akcję z coraz większym rozmachem.

Polecamy produkt: PITY 2015 z płytą CD

Wykorzystane zostaną także spoty „PIT wyślij przez Internet" i "Tatuaż", które mają z jednej strony budować świadomość możliwości złożenia deklaracji podatkowej przez Internet, a z drugiej promować i zachęcać podatników do składania deklaracji podatkowych drogą elektroniczną.

Kampania ma zaprezentować podatnikom, że polska administracja skarbowa staje się coraz bardziej nowoczesna i stosuje przyjazne rozwiązania informatyczne. System e-Deklaracje cieszy się coraz większym zaufaniem podatników – liczba osób rozliczających się przez Internet wzrasta z roku na rok. W 2009 roku rozliczyło się 320 tys. osób. Rok później, w 2011 r. już ponad milion podatników skorzystało z tej formy. W 2013 roku zaufało nam ponad 3,5 miliona podatników a w 2014 roku już ponad 5 milionów osób. W tym roku i Ty możesz dołączyć do tego grona.

Jaki formularz wybrać do rozliczenia rocznego PIT?

W ramach akcji zostały przygotowane dla podatników liczne udogodnienia:

- pracująca sobota w urzędach skarbowych 7 marca – wszyscy, którzy nie zdążyli się jeszcze rozliczyć, będą mogli w tym dniu skorzystać z pomocy urzędników i złożyć deklarację w urzędzie skarbowym;

- punkty rozliczeń w galeriach handlowych - 13 - 15 marca

- wydłużone godziny pracy w urzędach skarbowych – 29 i 30 kwietnia – dla wszystkich spóźnialskich urzędy skarbowe w te dni będą pracowały dłużej.

Szczegółowe informacje o działaniach znajdują się na stronie www.szybkipit.pl

Obserwuj również nasz fanpage Szybki PIT na portalu społecznościowym Facebook.

Zapraszamy na forum o podatku PIT

reklama

Źródło:

INFOR
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama
reklama

PIT 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

POLAUDIT Sp. z o. o.

Podatki, rachunkowość, audyt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama