reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > PIT > Rozliczenia osób fizycznych > Złożenie zeznania > Formularze PIT 2014. Jaki formularz wybrać do rozliczenia rocznego PIT?

Formularze PIT 2014. Jaki formularz wybrać do rozliczenia rocznego PIT?

Najczęściej używanymi do rozliczenia PIT za 2014 r. są formularze PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38. Do zeznań tych podatnicy mogą (a czasami muszą) dołączać określone załączniki m.in. PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/ZG, PIT/2K. Tu znajdziesz aktywne formularze PIT niezbędne do rozliczenia rocznego PIT za 2014 r.

Polecamy produkt: PITY 2015 z płytą CD


PODSTAWOWE FORMULARZE PIT


Formularz PIT-11
- informacja o dochodach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy. Wykorzysta go płatnik podatku dochodowego. Ma obowiązek przekazać ten formularz pracownikowi do końca lutego roku następującego po roku podatkowym.

PIT 2014 - Formularz PIT-11 do pobrania


Formularz PIT-36
wykorzystają osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną według skali podatkowej.

PIT 2014 - Formularz PIT-36 do pobrania


Formularz PIT-36L
wykorzystają osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym.

PIT 2014 - Formularz PIT-36L do pobrania


Formularz PIT-37
do rozliczenia z fiskusem powinny użyć osoby, które w 2013 r. otrzymywały wynagrodzenie za pracę, pracowały na umowy zlecenia, dzieło, uzyskiwały przychody z praw autorskich, emeryci i renciści, którzy chcą rozliczać się samodzielnie.

PIT 2014 - Formularz PIT-37 do pobrania


Formularz PIT-38
przeznaczony jest do rozliczenia podatku z odpłatnego zbycia papierów wartościowych, np. akcji, udziałów. Wykazujemy w nim również przychody z tytułu objęcia udziałów (akcji) w spółkach posiadających osobowość prawną albo wkładów w spółdzielniach w zamian za wkład niepieniężny inny niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część.

PIT 2014 - Formularz PIT-38 do pobrania


Formularz - PIT-4R
to deklaracja roczna o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy.

PIT 2014 - Formularz PIT-4R do pobraniaZAŁĄCZNIKI DO FORMULARZY PIT


Dochody uzyskane za granicą i zapłacony tam podatek wykazujemy w formularzu PIT/ZG. Jest to załącznik do zeznania PIT-36, PIT-36L, PIT-38 i PIT-39.

PIT 2014 - Formularz PIT/ZG do pobrania


W formularzu PIT/B podatnik podaje dane związane z prowadzoną działalnością gospodarczą, np. REGON, oraz prezentuje przychody i koszty z podziałem na formy prowadzonej działalności gospodarczej, tj. odrębnie z działalności prowadzonej indywidualnie, odrębnie z działalności prowadzonej w formie spółek osobowych. Suma przychodów i kosztów jest przenoszona do zeznania PIT-36 lub PIT-36L. Formularz PIT/B jest załącznikiem do zeznania PIT-36 lub PIT-36L.

PIT 2014 - Formularz PIT/B do pobrania


Formularz PIT/D
przeznaczony jest dla podatników, którzy w zeznaniu podatkowym za 2013 r. dokonują odliczeń z tytułu wydatków mieszkaniowych (poniesionych na spłatę odsetek od kredytu mieszkaniowego, na kontynuację systematycznego gromadzenia oszczędności wyłącznie na jednym rachunku oszczędnościowo-kredytowym i w jednym banku prowadzącym kasę mieszkaniową, na spłatę (wraz z odsetkami) kredytu bankowego lub pożyczki z zakładu pracy, otrzymanych w latach 1992-1993 na cele mieszkaniowe, poniesionych w latach ubiegłych na cele mieszkaniowe (w tym na remont lub modernizację domu/mieszkania).

Formularz PIT/D jest załącznikiem do zeznania PIT-28, PIT-36 lub PIT-37.

PIT 2014 - Formularz PIT/D do pobrania


Formularz PIT/O
jest przeznaczony dla podatników korzystających z odliczeń od dochodu (przychodu) lub od podatku, z wyjątkiem odliczeń wydatków mieszkaniowych. Formularz PIT/O jest załącznikiem do zeznania PIT-28, PIT-36 lub PIT-37.

PIT 2014 - Formularz PIT/O do pobrania


Formularz PIT-2/K
jest oświadczeniem o wysokości wydatków związanych z inwestycją służącą zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych. Formularz PIT-2/K składają osoby, które zaczynają korzystać z ulgi odsetkowej. Formularz PIT-2/K składa się po raz pierwszy za rok, w którym po raz pierwszy dokonuje się odliczeń.

PIT 2014 - Formularz PIT-2/K do pobrania


Formularz PIT/UZ
- część uzupełniająca zeznania podatkowego PIT-36 i PIT-37

PIT 2014 - Formularz PIT/UZ do pobrania


Zobacz także:

PIT-12

PIT-2A

PIT-2K

PIT-2

PIT-3

PIT-6 / PIT-6L


Zobacz wszystkie formularze PIT obowiązujące w 2015 r.

reklama

Źródło:

INFOR
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama
reklama

PIT 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe EFEKTA

Pełna księgowość dla małych, średnich i dużych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama