reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > PIT > Rozliczenia osób fizycznych > Ulga internetowa > Dla kogo ulga na internet

Dla kogo ulga na internet

Minister Finansów przygotował broszurę wyjaśniającą zasady korzystania z ulgi na Internet za 2015 r. MF przypomniał w niej, że z ulgi na Internet mogą skorzystać tylko ci podatnicy, którzy do tej pory nie korzystali z niej w ogóle albo po raz pierwszy skorzystali z niej w zeznaniu za 2014 r.

Ulga na Internet jest limitowana. Podatnik może odliczyć rocznie 760 zł (art. 26 ust. 1 pkt 6a updof). Odliczeniu podlegają jednak tylko wydatki poniesione z tytułu użytkowania sieci Internet. Oznacza to, że podatnik nie może odliczyć w ramach ulgi na Internet kosztów instalacji sieci. Nie są to koszty związane z użytkowaniem Internetu.

Ponadto chcąc skorzystać z tej ulgi, podatnik musi posiadać dokumenty potwierdzające poniesienie wydatków na użytkowanie sieci Internet, które zawierają co najmniej jego dane, dane sprzedawcy usługi, rodzaj usługi oraz kwotę do zapłaty (art. 26 ust. 7 pkt 4 updof). Takimi dokumentami są faktury, dowody wpłat, potwierdzenia przelewu.

Minister Finansów potwierdził też prawo podatników do odliczania w ramach ulgi na Internet wydatków poniesionych za użytkowanie Internetu w kawiarenkach internetowych.

Oprac. Katarzyna Wojciechowska

Zobacz więcej aktualności na IFK Platformie Księgowych i Kadrowych >>

reklama

Przydatne formularze online

Narzędzia księgowego

reklama
reklama
reklama

PIT 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Veeam Software

Veeam to globalny lider w zakresie inteligentnego zarządzania danymi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama