reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > PIT > Rozliczenia osób fizycznych > Rozliczenie przez pracodawcę > Czy istnieje możliwość składania zbiorczych e-deklaracji

Czy istnieje możliwość składania zbiorczych e-deklaracji

Pracuję jako księgowa w firmie zatrudniającej kilkuset pracowników. Dotychczas składałam w imieniu firmy wymagane przepisami deklaracje i informacje w formie elektronicznej za pomocą systemu e-Deklaracje. Do tej pory, w tym systemie, każdy z dokumentów musiał być przesłany osobno - każdemu z nich nadawany był indywidualny numer referencyjny i dla każdego z nich system generował osobne UPO. Słyszałam, że od 2015 r. jest możliwe zbiorcze przesyłanie dokumentów w systemie e-Deklaracje. Czy to prawda? W jaki sposób będzie potwierdzane ich złożenie?

Od 2015 r. został uruchomiony nowy, intuicyjny kanał służący do wysyłania e-deklaracji, mający na celu uspraw­nienie ich składania drogą elektroniczną, zwany Uniwersalną Bramką Dokumentów (UBD). Główną zaletą UBD jest możliwość złożenia w ramach jednej transmisji danych do 20 tys. dokumentów oraz pobranie jednego UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru) dla całej wysyłki. Oznacza to wprowadzenie dokumentu wielopozycyjnego, umożliwiającego wysłanie do urzędu skarbowego zbiorczej informacji o dochodach osób fizycznych, opatrzonej jednym podpisem.

Polecamy produkt: Ulga na dzieci (PDF)

W związku z tym, wprowadzone również zostały nowe schematy informacji PIT-11, PIT-8C, PIT-R oraz deklara­cji PIT-40. Schematy te w Uniwersalnej Bramce Dokumentów zostały oznaczone jako: PIT-11Z, PIT-8CZ, PIT-RZ oraz PIT-40Z.

PODSTAWA PRAWNA:

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama
reklama

PIT 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Michał Wójtowicz

Ekspert Kredytowy Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama