reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > PIT > Rozliczenia osób fizycznych > Rozliczenie przez pracodawcę > Czy istnieje możliwość składania zbiorczych e-deklaracji

Czy istnieje możliwość składania zbiorczych e-deklaracji

Pracuję jako księgowa w firmie zatrudniającej kilkuset pracowników. Dotychczas składałam w imieniu firmy wymagane przepisami deklaracje i informacje w formie elektronicznej za pomocą systemu e-Deklaracje. Do tej pory, w tym systemie, każdy z dokumentów musiał być przesłany osobno - każdemu z nich nadawany był indywidualny numer referencyjny i dla każdego z nich system generował osobne UPO. Słyszałam, że od 2015 r. jest możliwe zbiorcze przesyłanie dokumentów w systemie e-Deklaracje. Czy to prawda? W jaki sposób będzie potwierdzane ich złożenie?

Od 2015 r. został uruchomiony nowy, intuicyjny kanał służący do wysyłania e-deklaracji, mający na celu uspraw­nienie ich składania drogą elektroniczną, zwany Uniwersalną Bramką Dokumentów (UBD). Główną zaletą UBD jest możliwość złożenia w ramach jednej transmisji danych do 20 tys. dokumentów oraz pobranie jednego UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru) dla całej wysyłki. Oznacza to wprowadzenie dokumentu wielopozycyjnego, umożliwiającego wysłanie do urzędu skarbowego zbiorczej informacji o dochodach osób fizycznych, opatrzonej jednym podpisem.

Polecamy produkt: Ulga na dzieci (PDF)

W związku z tym, wprowadzone również zostały nowe schematy informacji PIT-11, PIT-8C, PIT-R oraz deklara­cji PIT-40. Schematy te w Uniwersalnej Bramce Dokumentów zostały oznaczone jako: PIT-11Z, PIT-8CZ, PIT-RZ oraz PIT-40Z.

PODSTAWA PRAWNA:

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama
reklama

PODATKI 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria LTCA

Kancelaria LTCA Zarzycki Niebudek Adwokaci i Doradcy Podatkowi sp.k. specjalizuje się w profesjonalnym doradztwie prawnym i podatkowym na rzecz podmiotów prawa gospodarczego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama