reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > PIT > Rozliczenia osób fizycznych > Rozliczenie przez pracodawcę > Czy są wyjątki od zasady składania deklaracji PIT-4R oraz informacji PIT-11 w formie elektronicznej w razie zatrudniania więcej niż pięciu pracowników

Czy są wyjątki od zasady składania deklaracji PIT-4R oraz informacji PIT-11 w formie elektronicznej w razie zatrudniania więcej niż pięciu pracowników

W mojej firmie zatrudniam siedmiu pracowników. Nasza księgowa poinformowała mnie, że zmieniły się przepisy i w związku z tym w naszym przypadku nie będzie możliwe złożenie deklaracji PIT-4R oraz informacji PIT-11 do urzędu skarbowego w formie papierowej. Czy to prawda, że konieczne będzie złożenie tej deklaracji i informacji w formie elektronicznej?

Tak. Ustawą z 26 września 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektó­rych innych ustaw znowelizowano m.in. przepisy dotyczące zasad składania deklaracji i informacji przez pod­mioty będące płatnikami podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie deklaracji PIT-4R, PIT-8AR oraz informacji PIT-8C, PIT-11, PIT-R, IFT-1/1R, IFT-3/3R, a także rocznego obliczenia podatku PIT-40. Jako zasadę przyjęto składanie tych deklaracji, informacji oraz rocznego obliczenia podatku urzędowi skarbowemu w formie elektronicznej.

Czy konieczne jest przesłanie pracownikom informacji PIT-11 w formie elektronicznej

Wyjątkiem od tej zasady objęte są wyłącznie podmioty, które dokumenty te sporządzają za rok podat­kowy dla nie więcej niż pięciu podatników (osób fizycznych). W ich przypadku istnieje możliwość składania urzędom skarbowym tych dokumentów w formie dokumentu pisemnego (z wyjątkiem IFT-3/3R), chyba że czynność ta odbywa się za pośrednictwem biura rachunkowego. Ponieważ nowe zasady mają już zasto­sowanie, wskazane będzie zaopatrzenie się w bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu oraz dostosowanie systemu księgowego do nowych wymogów. Osoba fizyczna może podpisać te dokumenty za pomocą danych auto­ryzujących.

Polecamy produkt: Ulga na dzieci (PDF)

PODSTAWA PRAWNA:

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama
reklama

PIT 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Smoleńska

Dziennikarka, redaktor

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama