reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > PIT > Rozliczenia osób fizycznych > Rozliczenie przez pracodawcę > Czy są wyjątki od zasady składania deklaracji PIT-4R oraz informacji PIT-11 w formie elektronicznej w razie zatrudniania więcej niż pięciu pracowników

Czy są wyjątki od zasady składania deklaracji PIT-4R oraz informacji PIT-11 w formie elektronicznej w razie zatrudniania więcej niż pięciu pracowników

W mojej firmie zatrudniam siedmiu pracowników. Nasza księgowa poinformowała mnie, że zmieniły się przepisy i w związku z tym w naszym przypadku nie będzie możliwe złożenie deklaracji PIT-4R oraz informacji PIT-11 do urzędu skarbowego w formie papierowej. Czy to prawda, że konieczne będzie złożenie tej deklaracji i informacji w formie elektronicznej?

Tak. Ustawą z 26 września 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektó­rych innych ustaw znowelizowano m.in. przepisy dotyczące zasad składania deklaracji i informacji przez pod­mioty będące płatnikami podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie deklaracji PIT-4R, PIT-8AR oraz informacji PIT-8C, PIT-11, PIT-R, IFT-1/1R, IFT-3/3R, a także rocznego obliczenia podatku PIT-40. Jako zasadę przyjęto składanie tych deklaracji, informacji oraz rocznego obliczenia podatku urzędowi skarbowemu w formie elektronicznej.

Czy konieczne jest przesłanie pracownikom informacji PIT-11 w formie elektronicznej

Wyjątkiem od tej zasady objęte są wyłącznie podmioty, które dokumenty te sporządzają za rok podat­kowy dla nie więcej niż pięciu podatników (osób fizycznych). W ich przypadku istnieje możliwość składania urzędom skarbowym tych dokumentów w formie dokumentu pisemnego (z wyjątkiem IFT-3/3R), chyba że czynność ta odbywa się za pośrednictwem biura rachunkowego. Ponieważ nowe zasady mają już zasto­sowanie, wskazane będzie zaopatrzenie się w bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu oraz dostosowanie systemu księgowego do nowych wymogów. Osoba fizyczna może podpisać te dokumenty za pomocą danych auto­ryzujących.

Polecamy produkt: Ulga na dzieci (PDF)

PODSTAWA PRAWNA:

Podyskutuj o tym na naszym FORUM

reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama
reklama

PODATKI 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Stucke

Kancelaria Prawa Pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama