reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Rozliczenie dochodów zag.

Obowiązek rozliczania dochodów uzyskanych za granicą w rocznym PIT

Aktualizacja: 21.03.2018

Podatnicy, którzy uzyskali dochody za granicą, muszą pamiętać o obowiązku ich rozliczenia w rocznym zeznaniu podatkowym PIT. Przy rozliczeniu należy koniecznie zweryfikować umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania. »

Dochody z zagranicy trzeba wykazać w PIT

Aktualizacja: 22.04.2016

Choć Polska podpisała umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z kilkudziesięcioma krajami świata, nie oznacza to, że można przed fiskusem nie wykazać uzyskanych za granicą dochodów. »

Jak ująć dochody zagraniczne w rocznej deklaracji PIT

Aktualizacja: 21.04.2016

Dochody uzyskane za granicą należy wykazać w rocznym zeznaniu podatkowym PIT. Wyjątkiem są podatnicy, którzy mieszkali poza Polską przez więcej niż pół roku. Jak prawidłowo rozliczyć dochody z zagranicy? »

Dochody uzyskane w kraju i za granicą - rozliczenie PIT

Aktualizacja: 25.02.2015

Wielu podatników, którzy mają obowiązek przygotować roczny PIT, uzyskało dochody w kraju oraz jednocześnie za granicą. Z przepisów podatkowych wynika, że co do zasady przychody osiągnięte za granicą, nawet jeśli są zwolnione z podatku w kraju, doliczane są do dochodu uzyskanego przez podatnika. »

Ulga na powrót w rozliczeniu rocznym PIT

Aktualizacja: 09.02.2015

Ulga na powrót ma zastosowanie do dochodów uzyskanych poza granicami kraju. Z odliczenia mogą skorzystać osoby, które pracowały w krajach, z którymi Polska ma podpisaną umowę w sprawie unikania podwójnego opodatkowania z użyciem metody odliczenia proporcjonalnego. Odliczeniu podlega kwota stanowiąca różnicę między podatkiem obliczonym przy zastosowaniu metody odliczenia proporcjonalnego, a kwotą podatku obliczonego przy zastosowaniu metody wyłączenia z progresją. »

Jak rozliczyć dochody uzyskane z pracy w Anglii?

Aktualizacja: 19.12.2014

Podatnik w 2014 roku 5 miesięcy przepracował w Polsce a następnie 7 miesięcy w Anglii. Rozliczył się w Anglii i odzyskał część zapłaconego tam podatku. Czy musi on rozliczać się w Polsce z dochodu osiągniętego w Anglii, czy tylko z dochodu uzyskanego w Polsce? Na jakiej deklaracji  dokonać rozliczenia? »

Dochody uzyskane za granicą w rozliczeniu PIT

Aktualizacja: 19.12.2014

W ubiegłym roku podatnik osiągnął dochód w Polsce z tytułu odsetek, dodatkowo przez cały roku 2014 pracował za granicą. W jaki sposób ma się rozliczyć w rocznej deklaracji PIT? »

Rozliczenie nierezydenta z dochodów uzyskanych za granicą

Aktualizacja: 19.12.2014

W ubiegłym roku pracowałam w Anglii przez cały rok i tam zostałam uznana za rezydenta podatkowego i rozliczyłam się z całego dochodu za rok 2013. Dodatkowo w Polsce dostałam PIT 8-C z przychodem z innego źródła od poprzedniego pracodawcy. Dochód ten również uwzględniłam w zeznaniu w Anglii. Dodam, że w Polsce nie zmieniałam adresu zamieszkania, nie mam rodziny (poza rodzicami) i jestem nadal zameldowana. Czy w związku z tym muszę rozliczyć podatek w Polsce od kwoty z PIT 8-C? Na jakiej deklaracji? Czy powinnam podać adres zamieszkania za granicą? »

Jak rozliczyć dochody zagraniaczne w zeznaniu rocznym

Aktualizacja: 19.12.2014

Osoby mające miejsce zamieszkania na terenie Polski podlegają opodatkowaniu w Polsce od całości swoich dochodów bez względu na miejsce położenia źródła przychodu (nieograniczony obowiązek podatkowy). »

Jak rozliczyć emeryturę zagraniczną

Aktualizacja: 19.12.2014

Podatnik uzyskuje emeryturę zagraniczną bez pośrednictwa płatnika. Z umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania wynika, że emerytura ta opodatkowana jest w kraju zamieszkania podatnika, czyli w Polsce. W jak i sposób rozliczyć taki dochód? »

reklama
reklama
reklama

PODATKI 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama