| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > PIT > Archiwum > Archiwum z 2014 > Przesyłanie druków PIT i rozliczanie ulgi na dzieci w 2015 r.

Przesyłanie druków PIT i rozliczanie ulgi na dzieci w 2015 r.

Od 1 stycznia 2015 r. pracodawcy będą mieli obowiązek wysyłać do urzędu skarbowego niektóre deklaracje podatkowe w formie elektronicznej. Nie będzie to dotyczyło pracodawców (z wyłączeniem biur rachunkowych), którzy przekazują informacje lub roczne obliczenie podatku za dany rok nie więcej niż za 5 podatników.

Zmiany w zakresie przesyłania druków podatkowych i ulg na dzieci zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2015 r. Mimo to obejmą one rozliczenia podatkowe za 2014 r.


Wyższe ulgi na dzieci od 2015 r.


Od 1 stycznia 2015 r. zmienią się zasady przesyłania przez zakłady pracy formularzy, których sporządzanie nakazuje ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych. Po wejściu w życie nowych regulacji pracodawcy co do zasady będą zobligowani do wysyłki elektronicznej następujących druków:

● PIT-11 Informacja o dochodach oraz pobranych zaliczkach na podatek dochodowy,

PIT-R Informacja o wypłaconych podatnikowi kwotach z tytułu pełnienia obowiązków obywatelskich i społecznych,

PIT-4R Deklaracja roczna o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy,

PIT-8C Informacja o wypłaconym stypendium, o przychodach z innych źródeł oraz niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych,

PIT-8AR Deklaracja roczna o zryczałtowanym podatku dochodowym,

PIT-40 Roczne obliczenie podatku od dochodu uzyskanego przez podatnika w roku podatkowym,

IFT-1/IFT-1R Informacja o wysokości przychodu (dochodu) uzyskanego przez osoby fizyczne niemające w Polsce miejsca zamieszkania,

IFT-3/IFT-3R Informacja o przychodach (dochodach) wypłaconych lub postawionych do dyspozycji faktycznemu albo pośredniemu odbiorcy.


Rozliczenie ulgi na dzieci w 2015 r. - nowy formularz PIT/UZ


Przekazywanie do urzędu skarbowego tych informacji w formie tradycyjnego dokumentu pisemnego będzie dopuszczalne tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Księgowość i Kadry cały artykuł Przesyłanie druków PIT i rozliczanie ulgi na dzieci po zmianach przepisów

W artykule m.in.:

- Przesyłanie PITów elektronicznie

- e-podpis

- Uniwersalna Bramka Dokumentów (UBD)

- Nowe reguły rozliczania ulgi na dzieci


Zapraszamy na forum o podatku PIT


Źródło: INFORLEX.PL Księgowość i Kadry

Narzędzia księgowego

POLECANE

PODATKI 2018

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Finelog

Finelog sprawia, że logistyka przestaje ograniczać Twój biznes. Tam, gdzie większość ludzi widzi tylko problemy, my widzimy wyzwania i, co jeszcze ważniejsze, rozwiązania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »