reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > PIT > Archiwum > Archiwum z 2013 > 1 proc. podatku na organizacje pożytku publicznego

1 proc. podatku na organizacje pożytku publicznego

Coraz więcej podatników przekazuje 1 proc. swojego podatku dla organizacji pożytku publicznego. Z takiego rozwiązania w rozliczeniach rocznych PIT za ubiegły rok skorzystało około 60 proc. rozliczających się podatników.

Darmowy program do rozliczeń PIT 2013

Każdy, kto nie wie, w jaki sposób przekazać ten jeden procent, może uzyskać bezpłatną pomoc. Można skorzystać z pomocy pracowników urzędu skarbowego, jest też specjalna infolinia, na którą można zadzwonić i uzyskać informacje jak się rozliczyć.

Jak przekazać jeden procent podatku?

"Organizacje Pożytku Publicznego powinny angażować się w akcje informacyjne na temat możliwości przekazywania im środków za pomocą odpisu od podatku" - mówi Michał Kasprzak, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Katowicach i gość porannego programu Radia Katowice. Jak podkreśla przede wszystkim jest to kwestia aktywności samych organizacji , nie medialnej, ale takiej we własnym środowisku.

Mieszkańcy Śląska przekazali w ubiegłym roku w ramach "jednego procenta" 64 miliony złotych na organizacje pożytku publicznego.

Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 procenta podatku dochodowego dostępny jest na stronach internetowych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Zobacz: wykaz organizacji pożytku publicznego na stronie www.pozytek.gov.pl

Zapraszamy na forum PIT

reklama

Źródło:

IAR
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama
reklama

PIT 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama