reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > PIT > Archiwum > Archiwum z 2011 > Wykaz OPP uprawnionych do otrzymania 1% za 2011 r.

Wykaz OPP uprawnionych do otrzymania 1% za 2011 r.

W związku z licznymi pytaniami kierowanymi do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej odnośnie do opublikowanego wykazu organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2011 r. Departament Pożytku Publicznego – na portalu www.pozytek.gov.pl przedstawia podstawowe informacje dotyczące tego wykazu.


Zobacz:
Wykaz organizacji pożytku publicznego na stronie www.pozytek.gov.pl


1. Minister Pracy i Polityki Społecznej opublikował 15 grudnia 2011 r. wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2011 r. Wykaz ten nie uwzględniał organizacji, które nie przekazały do MPiPS sprawozdania finansowego i merytorycznego za 2010 r. lub nie zamieściły tych sprawozdań w bazie znajdującej się na stronie internetowej MPiPS, w terminie 15 dni od dnia zatwierdzenia sprawozdania finansowego.

2. Organizacje posiadające status pożytku publicznego miały obowiązek przekazania do MPiPS oraz zamieszczenia w bazie ww. sprawozdań – bez wezwania, w ww. terminie – niezależnie od obowiązków wynikających z odrębnych przepisów.

3. Departament Pożytku Publicznego pisemnie poinformował ponad 1600 organizacji pożytku publicznego o niewypełnieniu w terminie obowiązku określonego w art. 23 ust. 4 ustawy oraz o konsekwencjach z tym związanych (nieumieszczeniu organizacji w ww. wykazie) – wzywając te podmioty do przekazania sprawozdań.

4. Do 31 grudnia 2011 r. organizacje mogły złożyć pisemne zastrzeżenie co do poprawności danych zawartych w wykazie z 15 grudnia 2011 r. Organizacje, które zgłosiły takie zastrzeżenia, zostały pisemnie poinformowane o sposobie załatwienia sprawy. Przepisy ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie nie przewidują innego trybu zgłaszania zastrzeżeń do treści wykazu.

5. 13 stycznia 2012 r. Minister Pracy i Polityki Społecznej opublikował wykaz, wraz z numerami rachunków bankowych organizacji, otrzymanymi z Ministerstwa Finansów. W przypadku gdy wykaz ten nie zawiera tego numeru lub jest on błędny, organizacja – w terminie do 31 stycznia 2012 r. – była zobowiązana (w formie pisemnego oświadczenia) zawiadomić naczelnika urzędu skarbowego właściwego według siedziby organizacji o numerze rachunku właściwym do przekazania 1% podatku.

6. 15 lutego 2012 r. Minister Pracy i Polityki Społecznej opublikuje wykaz, który będzie zawierał numery rachunków bankowych, uzupełnione o te zgłoszone do naczelników urzędów skarbowych do 31 stycznia br. Do końca lutego 2012 r. organizacje będą mogły zgłosić pisemne zastrzeżenia do naczelników urzędów skarbowych co do poprawności numerów rachunków zamieszczonych w wykazie z 15 lutego.

7. 15 marca 2012 r. Minister Pracy i Polityki Społecznej opublikuje ostateczny wykaz, uwzględniający numery rachunków bankowych po uwzględnieniu zastrzeżeń zgłoszonych naczelnikom urzędów skarbowych do końca lutego br.

8. Od 15 marca 2012 r. do 31 lipca 2012 r. numery rachunków bankowych nie podlegają zmianie, chyba że zmiana numeru rachunku nastąpiła z przyczyn niezależnych od organizacji pożytku publicznego.

reklama

Autor:

Źródło:

Ksiegowosc.infor.pl
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama
reklama

PIT 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Eksperci portalu infor.pl

GACH MIZIŃSKA Kancelaria prawna

Kancelaria GACH MIZIŃSKA spółka jawna to kancelaria specjalizująca się w doradztwie podatkowym oraz w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama