reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > PIT > Archiwum > Archiwum z 2011 > Czy można skorzystać z ulgi na Internet, jeżeli korzystało się z niego przez telefon komórkowy

Czy można skorzystać z ulgi na Internet, jeżeli korzystało się z niego przez telefon komórkowy

W 2011 r. korzystałem z Internetu w komórce. Czy mogę skorzystać z ulgi na Internet w rozliczeniu za 2011 r.

RADA

Tak, korzystanie z Internetu za pomocą telefonu komórkowego uprawnia Pana do skorzystania z ulgi na Internet w rozliczeniu za 2011 r.

UZASADNIENIE

Od 2011 r. rozszerzono zakres rodzajów dostępu do Internetu, który uprawnia do skorzystania z ulgi na Internet. Do końca 2010 r. mogli z niej skorzystać tylko podatnicy, którzy ponosili wydatki z tytułu użytkowania Internetu w lokalu (budynku) będącym ich miejscem zamieszkania (art. 26 ust. 1 pkt 6a w brzmieniu obowiązującym do końca 2010 r.). Organy podatkowe, kierując się treścią art. 26 ust. 1 pkt 6a updof, odmawiały do końca 2010 r. prawa do korzystania z tej ulgi użytkownikom Internetu np. za pomocą telefonów komórkowych.

Od 2011 r. ustawodawca pozwala na odliczanie wszystkich wydatków ponoszonych przez podatnika z tytułu używania sieci Internet, czyli również wydatków na korzystanie z Internetu w sposób „mobilny”. Nowelizacja rozszerzyła zatem ulgę na Internet o wydatki dotyczące m.in. korzystania z Internetu za pomocą telefonów komórkowych czy w kawiarenkach internetowych.

W związku z tym, jeżeli w 2011 r. korzystał Pan z Internetu za pomocą telefonu komórkowego i posiada Pan dokument, z którego wynikają Pana dane oraz dane operatora telefonii komórkowej, rodzaj zakupionej usługi oraz kwota należności za usługę dostępu do Internetu, może Pan w rozliczeniu za 2011 r. skorzystać z ulgi na Internet. Musi Pan pamiętać, że niezależnie od wysokości poniesionych przez Pana z tego tytułu wydatków w 2011 r., może Pan odliczyć od dochodu maksymalnie 760 zł.

reklama

Źródło:

Monitor Księgowego
PODATKI 2020 - pakiet STANDARD238.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama
reklama

PODATKI 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Burchard

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama