reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > PIT > Archiwum > Archiwum z 2011 > Czy można skorzystać z ulgi na Internet, jeżeli korzystało się z niego przez telefon komórkowy

Czy można skorzystać z ulgi na Internet, jeżeli korzystało się z niego przez telefon komórkowy

W 2011 r. korzystałem z Internetu w komórce. Czy mogę skorzystać z ulgi na Internet w rozliczeniu za 2011 r.

RADA

Tak, korzystanie z Internetu za pomocą telefonu komórkowego uprawnia Pana do skorzystania z ulgi na Internet w rozliczeniu za 2011 r.

UZASADNIENIE

Od 2011 r. rozszerzono zakres rodzajów dostępu do Internetu, który uprawnia do skorzystania z ulgi na Internet. Do końca 2010 r. mogli z niej skorzystać tylko podatnicy, którzy ponosili wydatki z tytułu użytkowania Internetu w lokalu (budynku) będącym ich miejscem zamieszkania (art. 26 ust. 1 pkt 6a w brzmieniu obowiązującym do końca 2010 r.). Organy podatkowe, kierując się treścią art. 26 ust. 1 pkt 6a updof, odmawiały do końca 2010 r. prawa do korzystania z tej ulgi użytkownikom Internetu np. za pomocą telefonów komórkowych.

Od 2011 r. ustawodawca pozwala na odliczanie wszystkich wydatków ponoszonych przez podatnika z tytułu używania sieci Internet, czyli również wydatków na korzystanie z Internetu w sposób „mobilny”. Nowelizacja rozszerzyła zatem ulgę na Internet o wydatki dotyczące m.in. korzystania z Internetu za pomocą telefonów komórkowych czy w kawiarenkach internetowych.

W związku z tym, jeżeli w 2011 r. korzystał Pan z Internetu za pomocą telefonu komórkowego i posiada Pan dokument, z którego wynikają Pana dane oraz dane operatora telefonii komórkowej, rodzaj zakupionej usługi oraz kwota należności za usługę dostępu do Internetu, może Pan w rozliczeniu za 2011 r. skorzystać z ulgi na Internet. Musi Pan pamiętać, że niezależnie od wysokości poniesionych przez Pana z tego tytułu wydatków w 2011 r., może Pan odliczyć od dochodu maksymalnie 760 zł.

reklama

Źródło:

Monitor Księgowego
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama
reklama

PIT 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Eksperci portalu infor.pl

GACH MIZIŃSKA Kancelaria prawna

Kancelaria GACH MIZIŃSKA spółka jawna to kancelaria specjalizująca się w doradztwie podatkowym oraz w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama