reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > PIT > Archiwum > Archiwum z 2011 > Jakie zaliczki wykazać w zeznaniu rocznym

Jakie zaliczki wykazać w zeznaniu rocznym

W 2011 r. miałem przejściowe kłopoty finansowe. Zaliczki za niektóre miesiące wpłacałem po terminie, razem z odsetkami za zwłokę. Czy w części D kol. f zeznania PIT-36 powinienem wykazać zaliczki należne czy wpłacone? Czy w części N zeznania PIT-36 (zaliczki przedsiębiorcy z podziałem na poszczególne miesiące) powinienem wykazać za dany miesiąc zaliczki: • należne za dany miesiąc, • wpłacone w danym miesiącu?

W części D kol. f zeznania PIT-36 podatnik wykazuje jedną kwotą zaliczki należne za dany rok podatkowy. W części N tego zeznania podatnik wykazuje zaliczki należne za poszczególne miesiące.

W części D oraz części N zeznania PIT-36 przedsiębiorca powinien wykazywać zaliczki należne na podatek, przy czym w części N wykazywane są zaliczki należne za poszczególne miesiące roku podatkowego. Wynika to z opisów do tych części zawartych w samym formularzu PIT-36.

PRZYKŁAD

Jan Nowak prowadzi działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych. Dochód z działalności gospodarczej za 2011 r. rozlicza w samodzielnie składanym zeznaniu PIT-36. Zaliczki należne z działalności gospodarczej za 2011 r. wyniosły w sumie 7890 zł. Tę kwotę pan Nowak powinien podać w poz. 57 części D kol. f zeznania PIT-36. Należne zaliczki za poszczególne miesiące 2011 r. należy podać w części N.1 zeznania PIT-36. Ich suma powinna dać kwotę 7890 zł. Załóżmy, że zaliczka należna pana Nowaka za kwiecień 2011 r. wynosiła 919 zł. Termin jej płatności upłynął 20 maja 2011 r. Pan Nowak wpłacił ją po terminie (1 września 2011 r.) wraz z odsetkami za zwłokę. W pozycji 260 części N.1 zeznania PIT-36 zobowiązany jest on jednak podać kwotę 919 zł jako zaliczkę należną za kwiecień.

reklama

Autor:

Źródło:

Monitor Księgowego
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama
reklama

PIT 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dawid Tomaszewski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama