reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Archiwum z 2011

Ulga meldunkowa dla obojga małżonków

Aktualizacja: 14.12.2012

Wystarczającym warunkiem do skorzystania z ulgi meldunkowej jest, aby jeden z małżonków był zameldowany w sprzedawanej nieruchomości (budynku lub lokalu) przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy. Jeżeli warunek ten jest spełniony, oboje małżonkowie mają prawo do skorzystania z tzw. ulgi meldunkowej przy sprzedaży wspólnej nieruchomości. »

Jak skorzystać z ulgi prorodzinnej w przypadku maturzysty

Aktualizacja: 14.12.2012

W przypadku maturzysty, który nie kontynuuje nauki - ulga rodzinna przysługuje także za miesiące wakacyjne. »

Ulga prorodzinna przy działalności opodatkowanej liniowo

Aktualizacja: 14.12.2012

W 2011 r. podatnik wykonywał działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym. Ponadto uzyskał dochody z umowy o pracę. Od kilku lat wychowuje małoletnie dziecko. Czy może skorzystać z ulgi na wychowanie dziecka? »

Ulga internetowa na internet mobilny i korzystanie z sieci w kawiarenkach

Aktualizacja: 14.12.2012

Wydatki na internet mobilny i korzystanie z sieci w kawiarenkach internetowych można wliczyć do ulgi internetowej. »

Ekofaktura uprawnia do ulgi na internet

Aktualizacja: 14.12.2012

Z ulgi na internet mogą skorzystać również ci podatnicy, którzy posiadają tzw. ekofaktury. Urzędy skarbowe będą je honorować w rozliczeniach PIT za 2011 r. »

W jakim terminie przekazać PIT-11 i PIT-4R w razie likwidacji działalności

Aktualizacja: 14.12.2012

Od 1 lutego do 30 kwietnia 2011 r. zatrudnialiśmy zleceniobiorcę, a od 4 maja do 31 lipca 2011 r. ta sama osoba świadczyła u nas pracę na podstawie umowy o pracę. Czy mamy obowiązek wystawić pracownikowi, a wcześniej zleceniobiorcy, w ciągu roku jeden PIT-11 obejmujący przychody zarówno ze zlecenia, jak i z umowy o pracę? Czy powinniśmy jednak odrębnie rozliczyć jego przychody i wystawić dwie informacje PIT-11? Ponadto z końcem sierpnia zakład zostanie zlikwidowany. W jakim terminie powinniśmy wystawić PIT-11 i PIT-4R? »

Korekta PIT przez internet

Aktualizacja: 14.12.2012

Podatnik, który popełnił błąd w deklaracji podatkowej może złożyć korektę. Można to zrobić także przez internet, za pośrednictwem systemu e-Deklaracje. »

Preferencje podatkowe dla samotnie wychowujących dzieci

Aktualizacja: 14.12.2012

Samotne wychowanie dziecka nie musi trwać przez cały rok podatkowy, aby podatnik mógł skorzystać z preferencyjnego opodatkowania dochodów, wspólnie z dzieckiem - wyjaśniło Ministerstwo Finansów. »

Jak złożyć deklarację przez Internet?

Aktualizacja: 14.12.2012

Do wysłania deklaracji przez Internet służą elektroniczne formularze, które można pobrać ze strony Ministerstwa Finansów. Deklaracje można składać również za pośrednictwem aplikacji instalowanej na komputerze. Złożenie deklaracji za 2011 r. drogą elektroniczną nie wymaga posiadania bezpiecznego podpisu elektronicznego. »

Jakie zaliczki wykazać w zeznaniu rocznym

Aktualizacja: 14.12.2012

W 2011 r. miałem przejściowe kłopoty finansowe. Zaliczki za niektóre miesiące wpłacałem po terminie, razem z odsetkami za zwłokę. Czy w części D kol. f zeznania PIT-36 powinienem wykazać zaliczki należne czy wpłacone? Czy w części N zeznania PIT-36 (zaliczki przedsiębiorcy z podziałem na poszczególne miesiące) powinienem wykazać za dany miesiąc zaliczki: • należne za dany miesiąc, • wpłacone w danym miesiącu? »

Dochody zagraniczne polskich rezydentów

Aktualizacja: 14.12.2012

Osoby mające miejsce zamieszkania na terenie Polski podlegają opodatkowaniu w Polsce od całości swoich dochodów bez względu na miejsce położenia źródła przychodu (nieograniczony obowiązek podatkowy). »

Wspólne rozliczenie z dzieckiem samotnych rodziców

Aktualizacja: 14.12.2012

Samotne matki lub ojcowie mogą rozliczyć się z podatku dochodowego PIT razem z dzieckiem - także wtedy, gdy urodziło się ono w trakcie roku - przypomina ekspert w spółce doradczej KPMG Andrzej Marczak. »

Opodatkowanie ryczałtem tylko do 200 zł w miesiącu

Aktualizacja: 14.12.2012

Jednostka w okresie wakacyjnym zawarła umowy zlecenia z osobami niebędącymi pracownikami (m.in. z sędziami sportowymi). Kwoty te często nie przekraczały jednorazowo 200 zł. Czy w sytuacji gdy takich umów z jedną osobą w ciągu miesiąca było kilka (np. dwie, na kwotę 190 zł każda), można zastosować opodatkowanie ryczałtowe 18%? W jakiej deklaracji należy wówczas wykazać ten podatek? »

Rozliczenie działalności gospodarczej według skali podatkowej

Aktualizacja: 14.12.2012

Podstawową formą opodatkowania są tzw. zasady ogólne, czyli opodatkowanie dochodów z działalności gospodarczej według skali podatkowej. Przy opodatkowaniu według skali podatnik składa zeznanie roczne na formularzu PIT-36. »

reklama
reklama
reklama

PODATKI 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Glonek

Radca prawny / Mediator

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama