reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > PIT > Archiwum > Archiwum z 2010 > Szybsze przekazanie środków z 1 proc. w 2011 r.

Szybsze przekazanie środków z 1 proc. w 2011 r.

W roku 2011 prostsze jest wypełnienie wniosku o przekazanie 1 proc. Polega na podaniu numeru KRS wybranej organizacji oraz wysokości kwoty. Nie trzeba natomiast wpisywać całej nazwy organizacji.

Terminarz poszczególnych czynności związanych z wykazem OPP uprawnionych do otrzymania wpływów z 1%:

- do 15 stycznia 2011 r. minister pracy zamieszcza w wykazie OPP numery rachunków bankowych zgłoszone przez OPP w latach ubiegłych jako właściwe do przekazania 1% podatku. Jeżeli wykaz nie zawiera numeru rachunku bankowego lub numer jest błędny – organizacja powinna pisemnie zawiadomić do 31 stycznia naczelnika urzędu skarbowego właściwego według siedziby organizacji o numerze rachunku bankowego do przekazania 1% podatku,

- 15 lutego wykaz powinien zawierać uzupełnione numery rachunków,

- do końca lutego OPP mogą jeszcze zgłosić naczelnikowi urzędu skarbowego pisemne zastrzeżenie dotyczące poprawności numerów rachunków zamieszczonych w wykazie z 15 lutego,

- 15 marca to dzień zatwierdzenia ostatecznego wykazu OPP,

- od 15 marca do 31 lipca w wykazie nie można już zmieniać numerów rachunków – chyba że zmiana nastąpiła z przyczyn niezależnych od organizacji.

Środki pochodzące z 1% w tym roku zostaną przekazane organizacjom wcześniej niż w latach ubiegłych. Dotyczy to takich zeznań, jak: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39. Przekazanie pieniędzy rozpocznie się już w maju i potrwa do końca lipca. Jest to wynik skrócenia z dwóch miesięcy do jednego okresu na złożenie korekty zeznania, w której podatnik może zadeklarować 1% na rzecz OPP, oraz wprowadzenie dla wszystkich zeznań jednego terminu na przekazanie środków z 1%.

reklama

Autor:

Źródło:

Ksiegowosc.infor.pl
Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama
reklama

PIT 2021

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ceret Grzywaczewska

Ceret Grzywaczewska Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska z siedzibą w Łodzi od ponad 25 lat świadczy usługi prawne na rzecz przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama