reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Archiwum z 2010

Ulgę internetową można odliczyć z duplikatu faktury

Aktualizacja: 14.11.2011

Zgubienie lub przypadkowe zniszczenie faktury nie przekreśla możliwości skorzystania z odliczenia w ramach ulgi internetowej. W takim przypadku należy wystąpić do operatora o wydanie duplikatu. »

Jak musi być udokumentowana ulga na internet

Aktualizacja: 14.11.2011

Czy za dokument potwierdzający poniesienie wydatków związanych z użytkowaniem internetu można uznać zamiast faktury, wyciąg z konta bankowego, z którego dokonywane są opłaty za tę usługę? »

Podatnik musi udowodnić prawo do ulgi

Aktualizacja: 25.10.2011

Podatnicy nie mają obowiązku korzystania z ulgi w pełnej wysokości. Skorzystanie z ulgi jest prawem podatnika, a nie jego obowiązkiem. »

Ulg odsetkowa w rozliczeniu za 2010 r.

Aktualizacja: 25.10.2011

Podatnikom, którzy zaciągnęli kredyt lub pożyczkę na sfinansowanie inwestycji mającej na celu zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych, przysługuje prawo do odliczania wydatków na spłatę odsetek od tego kredytu lub pożyczki. »

Czy członkowie rodziny mogą razem korzystać z ulgi internetowej

Aktualizacja: 14.11.2011

Mieszkam z rodzicami. Każdy z domowników korzysta z Internetu (łącze szerokopasmowe). Właścicielem mieszkania jest mój ojciec. Czy z odliczenia 760 zł rocznie na Internet może korzystać tylko właściciel mieszkania? Jakie warunki muszę spełnić, bym jako syn mógł z ojcem wspólnie skorzystać z Internetu? »

Czy podatek pobrany ryczałtem od małych umów zlecenia i o dzieło należy wykazać w rocznej deklaracji PIT-11

Aktualizacja: 19.12.2014

Przygotowuję informacje podatkowe PIT-11 dla pracowników i zleceniobiorców. W 2010 r. moja firma podpisała kilka umów zlecenia i jedną umowę o dzieło, z których przychód nie przekraczał 200 zł, dlatego naliczyłam od nich ryczałtowy podatek. Uznałam, że jest to ostateczne rozliczenie roczne podatku i nie wykazywałam tych przychodów w PIT-4R. Jednak mam wątpliwości, ponieważ inne osoby zajmujące się rozliczaniem wynagrodzeń twierdzą, że powinnam przekazać taką informację do urzędu skarbowego. Czy mają rację? Czy przychód, od którego naliczyłam ryczałtowy podatek, powinnam wykazać w PIT-11? »

Jak rozliczać pracownika, który równolegle podjął działalność gospodarczą

Aktualizacja: 25.10.2011

Nowy pracownik naszej fundacji właśnie poinformował, że równolegle zamierza rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej. Jak rozliczać takiego pracownika, w jaki sposób naliczać wynagrodzenie? Czy możemy odliczać kwotę zmniejszającą zaliczkę na podatek? Czy tak samo rozlicza się pracownika, który prowadzi działalność gospodarczą opodatkowaną liniowo, jak pracownika, którego działalność gospodarcza jest opodatkowana na zasadach ogólnych (według skali)? A co w sytuacji, gdy pracownik złoży oświadczenie, że będzie się rozliczał za 2010 r. z małżonkiem? Jaką dokumentację musimy złożyć w urzędzie skarbowym? »

Czy można skutecznie wnioskować o stwierdzenie nadpłaty w karcie podatkowej

Aktualizacja: 25.10.2011

Prowadzę indywidualną działalność gospodarczą. W 2010 r. opłacałem podatek dochodowy w formie karty podatkowej w wysokości 106 zł miesięcznie (kwota ustalona decyzją naczelnika urzędu skarbowego). Miałem również prawo odliczenia od tego podatku składki na ubezpieczenie zdrowotne. Z prawa tego nie skorzystałem, ponieważ nie byłem świadomy tej możliwości. Skorzystanie z prawa odliczenia składki zdrowotnej spowodowałoby, że mój podatek za 2010 r. wyniósłby 0 zł. Czy w tej sytuacji mogę zwrócić się do urzędu skarbowego z wnioskiem o stwierdzenie nadpłaty w karcie podatkowej? Czy wniosek taki może być dla mnie rozpatrzony pozytywnie? »

Odliczenie 1% i darowizny dla organizacji pożytku publicznego

Aktualizacja: 25.10.2011

Obecnie nie tylko w zeznaniu rocznym, ale także w jego korekcie podatnik może wskazać organizację pożytku publicznego, którą chce obdarować swoim 1% podatkiem. Warunkiem jest jednak, by korekta ta została złożona najpóźniej w ciągu dwóch miesięcy po upływie terminu rozliczeń z urzędem skarbowym za dany rok. Jeżeli podatnik wyrazi na to zgodę, naczelnik urzędu skarbowego, wraz z kwotą 1% podatku, przekaże opp jego dane personalne oraz wysokość ofiarowanej kwoty. Te rozwiązania obowiązują przy rozliczeniu podatkowym za 2010 r. »

reklama
reklama
reklama

PODATKI 2020

reklama

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe EFEKTA

Pełna księgowość dla małych, średnich i dużych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama